są założyciele polskich firm, które osiągnęły sukces za granicą lub w konkurowaniu z zagranicznymi koncernami.
Grupa Asseco Poland S.A.
– spółka informatyczna z siedzibą w Rzeszowie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jako największy software house z polskim kapitałem. Skutecznie konkuruje ze światowymi liderami. Grupa Asseco działa w większości krajów europejskich oraz w Izraelu, USA, Japonii i Kanadzie.
Grupa Atlas
– największy polski producent materiałów chemii budowlanej. Jest jednym z największych producentów w swojej branży w Europie, właścicielem kilkunastu zakładów produkcyjnych i spółek w Polsce i za granicą oraz czterech kopalni surowców (gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego).
Grupa Barlinek
– wiodący producent warstwowych podłóg drewnianych na świecie. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 55 krajów na 5 kontynentach. Grupa oprócz deski barlineckiej wytwarza także podłogi lite, podłogi 2-warstwowe, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.
Comarch
– producentet rozwiązań informatycznych oraz ich integrator. Od 1993 Comarch pomaga polskim i zagranicznym klientom z wielu sektorów biznesu w osiąganiu większej rentowności i w czerpaniu zysków z nowoczesnych produktów i rozwiązań, z wykorzystaniem szerokiego spektrum narzędzi uzupełnianych najwyższej jakości usługami.
ABC-Czepczyński
jedna z największych, rodzimych firm spedycyjnych w Polsce. Obsługuje firmy na terenie całej Europy. Lider bezpieczeństwa, jako jedyny w branży posiada system Safe CarGo, dzięki któremu zabezpiecza swoich klientów przed kradzieżami ładunków.
Duda Holding
– zarządza grupą spółek należących do rodziny Duda, założycieli jednej z największych w Europie Centralnej spółek branży mięsnej – Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A oraz OPOKA TFI – jednego z pierwszych prywatnych TFI na polskim rynku. Spółki w ramach grupy działają w wielu obszarach biznesowych, takich jak inwestycje, finanse, motoryzacja, nieruchomości i przemysł.
Grupa Konspol
– najbardziej zaawansowany technologicznie producent i przetwórca kurczaka w Polsce, zaliczany do europejskich liderów. Grupa składa się z czterech zintegrowanych firm, które skutecznie zdobywają zagraniczne rynki.
FAKRO
– lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce i wielu innych krajach oraz numer 2 na świecie. FAKRO to jedna z nielicznych polskich firm o zasięgu światowym z około 15 procentowym udziałem w rynku globalnym. W skład Grupy FAKRO wchodzi 16 firm dystrybucyjnych FAKRO oraz 12 zakładów produkcyjnych na świecie.
PDG Polska
– Ambasador niezależnego rynku drogeryjnego w Polsce
Selena
– międzynarodowy producent oraz dostawca szerokiej gamy produktów chemii budowlanej. Swoje produkty firma dostarcza do ponad 70 krajów na całym świecie. W skład Grupy Selena wchodzi 30 spółek zlokalizowanych w Polsce, Hiszpanii, Brazylii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Słowacji, Finlandii, Niemczech, Kazachstanie, Korei Południowej, Rumunii, Rosji, Turcji, na Węgrzech, we Włoszech, na Ukrainie i w USA.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A.
– jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Pierwszy w Europie producent kauczuków emulsyjnych oraz trzeci europejski producent polistyrenu do spieniania.
Śnieżka S.A.
– czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W całej grupie kapitałowej zatrudnia ok. 1000 pracowników. Zakłady Śnieżki produkują rocznie ponad 140 milionów litrów różnego rodzaju wyrobów, a oferta składa się z 230 innowacyjnych produktów dla odbiorców indywidualnych i profesjonalistów.
TDJ S.A.
– polska prywatna firma inwestycyjna, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Equity – inwestycje w akcje dojrzałych spółek, m.in. notowanych na GPW (Famur S.A., PGO S.A., Zamet Industry S.A., Pemug S.A.); Venture – inwestycje w spółki będące w początkowym stadium rozwoju; Estate – inwestycje w nieruchomości; Finance – inwestycje w aktywa finansowe; Fundacja – inwestycje w edukację, naukę i rozwój.
Stowarzyszenie e-Południe
– Założone przed 10-ciu laty przez kilkunastu lokalnych operatorów telekomunikacyjnych z południowej Polski obecnie skupia wokół klastra blisko 1000 Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych – w skrócie MiŚOT. MiŚOT to także brand wskazujący na lokalnych dostawców internetu i innych usług telekomunikacyjnych, których w Polsce jest ponad 2 tysiące. Klienci MiŚOT-ów na etapie korzystania z oferty lokalnego operatora, już mogą poczuć się lepiej mając przekonanie, że ten wybór to wyraz odpowiedzialności lokalnej, swego rodzaju manifest, by usługę internetu realizować u własnego, lokalnego operatora. Zadowolenie to zostało potwierdzone przez pierwsze tego typu badania z branży, które zostały wykonane jesienią 2018 r. przez Kantar MillwardBrown na zlecenie Stowarzyszenia e-Południe